Як почати продуктивно працювати після довгих вихідних

Свято – зимове, літнє… Байдуже. Рано чи пізно свято, або відпустка закінчиться і розпочнуться робочі будні.

Для когось такий перехід є справжнім стресом, що підправлений соусом депресивного настрою. Але якщо розібратися, то насправді йдеться лишень про ігри нашого розуму та уяви.

І ви переконаєтеся в цьому, коли прочитаєте нашу відповідь на питання «Як почати продуктивно працювати після довгих вихідних?».
1
Перестаньте відпочивати
Щоб почати копати нову яму,
треба перестати копати стару
— Едвард де Боно
Припиніть лити воду на млин неробства. В певний момент нами керує порівняння: «На відпочинку нам добре, а на роботі буде зле». Але порівнювати роботу та відпочинок це теж саме, що порівнювати комфортний будинок і цех по виробництву – абсолютно нічого спільного.

Просто попрощайтеся з тим, що було, подякуйте собі за приємний відпочинок і побажайте цікавої праці.

Втім, якщо ви втомилися від відпочинку, то, напевно, це був не відпочинок.
2
Перегляньте своє ставлення до роботи
Життя – це не те що з нами трапляється,
а те, як ми до цього ставимося
— Невідомий Автор
Якщо вам складно перейти до праці, то значить пора поставити собі питання: «А чому власне?».

Ви що займаєтеся тим, що вам не подобається? Чи може процес організовано так, що від своєї діяльності ви не отримуєте жодного задоволення?

Гаразд, «працювати не хочу», проте, що натомість? Що я хочу робити в цю мить замість роботи?
Можливо ви на такому етапі життя, коли пора щось змінювати.
3
«Витягніть» завдання та проблеми з голови
Голова для того, аби думати, творити, мріяти,
а не для того, щоб пам'ятати все-все-все
— Невідомий Автор
Поки ви все тримаєте в голові, то вам буде видаватися усього дуже багато. Просто складіть список, причому ручкою на папері, і ви побачите, що робота не така вже й страшна, як нам змальовує її наша уява.

Ще легше стане, коли ви цей список розіб’єте на категорії чи систематизуєте. Способи є різні, тому не будемо на них зупинятися. Головне перетворити кашу в голові на конкретний план дій. І не хвилюйтеся, ви з усім впораєтеся.
4
Припиніть відволікатися
Якщо горілка заважає роботі,
то грець з нею, з тою роботою
— Народна мудрість
Спокуса зайнятися чимось іншим під час роботи дуже приваблива і протистояти їй може далеко не кожен. І підступний змій-спокусник у нашій голові. Раптом з’являються думки: «Чи вже є відповідь на листа?», «О, я ж хотів пошукати в неті собі новий смартфон», «Я ж забув подзвонити друзям», «Цікаво, а якою буде погода завтра?».

Оберіть одне завдання і виконуйте його. А всі бажання та заклики, в тому числі й інші, буцім термінові, завдання ігноруйте. Щойно вони з’являються, запишіть їх у зручний вам спосіб, після виконання етапу, перечитаєте. І ви здивуєтеся, коли виявите, що більшість із записаного буде неактуальним.
5
Просто почніть працювати
Візьми своє життя і зроби його шедевром
— Іван Павло ІІ
Цей стан можна назвати «Синдром чистого аркуша». Ми боїмося починати, бо не знаємо за що братися чи з чого почати. Через це й відкладають люди у «довгий ящик» магістерські роботи, звіти, проекти, статті, тощо. А потім, коли deadline вже скоро, в режимі авралу штурмуємо вершину. Та звісно, що така робота швидко остогидне.

Тому, починайте працювати. Так, на початку складно, бо потрібно долати інерцію попереднього стану. Однак, коли ви знову і знову кажете собі: «Ну, ось, почитаю цю статтю, і вже точно до роботи» чи «Вип’ю чаю/кави/соку і почну працювати» (чи щось в такому роді) ви посилюєте інерцію байдикування і вам все складніше почати працювати.

Зрозумійте правильно, ми «за» байдикування і підтримуємо ідею гарного відпочинку.
Звісно, також бувають ситуації, коли робота зовсім не йде. Тоді не ґвалтуйте себе, не робіть вигляд, що працюєте, а займіться чимось іншим.
Нагорода варта усіх зусиль
Щастя – це бути в стані потоку
— Сансейська мудрість
Коли сам процес діяльності захоплює вас цілком і повністю – ви потрапляєте в потік. Ви отримуєте задоволення, все вам вдається, так ніби робиться само по собі, і час минає дуже швидко.

Такий стан буває тільки тоді, коли ви займаєтеся улюбленою справою, тим, що вам до вподоби, до чого лежить душа. Такий стан природний для вас і «кайфувати» від роботи можливо щодня.

Просто є певні фактори, певні стереотипи, уявлення, переконання, зазвичай чужі, котрі трохи збивають нас зі своєї хвилі. В такому випадку достатньо зупинитися, уважно зосередитися і, говорячи мовою комп’ютера, «очистити кеш» у веб-браузері взаємодії зі зовнішнім світом.

І хай робочі будні будуть продуктивними.

comments powered by HyperComments
Інші матеріали