Оповідь сорокова, у котрій біле молоко перетворюється на прозору воду
- Січ
- 03
- Автор Сергій Трухімович
- Опубліковано в Ще 1001 оповідка
Одразу, о мудрий Читачу, по свіжих слідах, залишених джейраном твоїх вражень після попередньої оповідки, розповім тобі наступну, котра вичерпно і яскраво описує у суті своїй одну із ситуацій, яка свідчить, що у спілкуванні з такими людьми вже давно слід підкріпити добре слово авторитетним револьвером.
Існує також, о шановний Читачу, й інша думка. Бо можна поглянути на цю оповідку як на опис рольової гри, в яку можна зіграти, щоб виявити чи не час застосувати до певної групи людей крім доброго слова ще й револьвер.
Отже, послухай і вирішуй, де і як застосовувати нові знання, почерпнуті з цієї оповіді.
Одного разу запитав падишах:
— Скажи-но, Бірбал, розум у всіх людей однаковий чи у кожного — свій?
— Володарю Світу! Хіба не чули ви приказки: «Усі розумні думають однаково»! Суть її ось у чому: про будь-яку справу люди міркують по-різному, хто на що здатний, але щойно йдеться про їх вигоду — тут всі думають однаково.
— Як це так? Голови різні, а думки в них однакові? — здивувався падишах.
— Ну, тут усе просто. Але якщо ви не вірите, можу хоч завтра це довести, — відповів Бірбал.
— Ось і добре, — погодився падишах.
Наступного дня з самого ранку Бірбал з дозволу падишаха наказав садівникам спустити воду із великого басейну, що стояв біля палацу в саду. Порожню водойму він звелів накрити величезним білим простирадлом. Потім він розіслав по всьому місту вісників, котрі оголосили наказ: кожний городянин повинен принести в сад падишаха глек молока і вилити його в басейн.
Ближче до вечора міщани почали сходитися з глечиками до палацового саду. Ледь піднявши простирадло вони спорожняли свої глеки.
Кожний собі своє знав і міркував так: «В басейн наллють так багато молока, що нічого страшного не станеться, якщо виллю глечик води, на щастя ввечері не видно». І кожен, виливаючи воду, думав, що всі інші принесли молоко.
Зранку падишах і Бірбал прийшли до басейну. Бірбал наказав садівнику зняти простирадло. І що ж? Басейн був заповнений водою, в ньому не було ані краплини молока. Падишах оторопіло дивився на таке видовище і ніяк не міг зрозуміти у чому ж річ.
— Покровителю бідних! Усі розумні думають однаково — тепер ж ви переконалися на власні очі, наскільки є правдивою ця приказка. Чи не так?
— Ніби воно й так, Бірбале, — з сумнівом відповів падишах. — Та мені поки чомусь не віриться, треба ще раз усе перевірити. Але тепер я займуся цим особисто.
Бірбал не став сперечатися.
Подальші походеньки падишаха я не буду описувати. Нам достатньо й цього.
Можливо я і помиляюся, о всезнаючий Читачу, але тільки з добрим словом до таких людей навряд чи вартує підходити. Вочевидь, такий стиль життя «Моя хата з краю — нічого не знаю» став звичною для них і диким бур’яном вкоренився у головах їхніх, заглушивши пагони єдності, дисципліни та відповідальності корпоративної культури.
А кожному відомо, щоб бур’ян виполоти треба таки сил прикласти.
І хай боронить тебе, о підприємливий Читачу, Аллах від такого колективу однодумців та соратників.
Корисне чтиво від CRESPO:
Категорії
- БЛОҐОТЕКА
- Конструктивная беззаботность
- Копірайтер. Нормальна анатомія
- НОВИНИ
- СТАТТІ
- Ще 1001 оповідка
Останні публікації
- Фільми для рекламників
- Легендарний посібник-мандрівник повернувся до Львова
- Хмельничани взяли участь у тренінгу Трухімовича «Корови не винні»
- Посібник «Реклама. Конспекти копірайтера» вирушив у всеукраїнську мандрівку
- 17 вересня відправляємо посібник у всеукраїнську мандрівку
Останні коментарі
- Влад до Креатив – наше все або битва між двома офісними будівлями
- Володимир до Фільми для рекламників
- Сергій Трухімович до Оповідь сімдесят третя, у котрій виявляється, що параноя подруга не тільки розвідника, а й селянина
- aweqwe до Оповідь сімдесят третя, у котрій виявляється, що параноя подруга не тільки розвідника, а й селянина
- Nata до Коворкінги України – дослідження Трухімовича