Google+

Оповідь сімдесят шоста, з котрої Читачеві стає зрозуміло, що не винні не тільки коні а й собаки

076-humanoid-dog-man

Михайло Коцюбинський, о Читачу, написав колись корисне оповідання «Коні не винні». Переказувати його тут нема сенсу, бо ж хіба мій непоказний ішак скромного красномовства зрівняється з арабським скакуном досконалого викладу талановитого Майстра — пана Коцюбинського?

Осмілюся, о шановний Читачу, лишень додати, що не винні також і собаки.

Один чоловік вирішив давати своєму доберману риб’ячий жир: йому сказали, що це дуже корисно для собаки. Щодня він затискав між колін голову пса, котрий щосили пручався, ґвалтом відкривав йому щелепи і проштовхував жир у собачу пащу.

 І було так, що пес вирвався та розлив жир по підлозі. Потім, неймовірно дивуючи свого господаря, він повернувся та почав вилизувати калюжу. Виявилося, що він опирався не самому риб’ячому жиру, а способу, яким цей жир йому вливали.

 Чому, о далекоглядний Читачу, той чолов’яга вирішив, що собаку слід примушувати їсти риб’ячий жир?

Певно з власного досвіду, коли йому навіяли, що риб’ячий жир щось огидне на смак, але дуже корисне для здоров’я; коли, вірогідно, його примушували їсти несмачний риб’ячий жир, можливо фізично то виглядало не так, як він це робив зі своїм псом, але, певна, психологічно годування риб’ячим жиром виглядало як акт насилля.

І ця коротка оповідь, о уважний Читачу, є яскравим свідченням того, як інколи стереотипи обмежують наш вибір, наше життя, наше майбутнє, спотворюють наше сприйняття світу.

Деякі ритуали ми передаємо із покоління в покоління, наче якийсь дуже дорогоцінний спадок. Але тільки одиниці помічають, що в руках наших одна коробка — зовнішня форма, дія. А вміст її — внутрішня суть дії — давно зникла чи стала неактуальною у сучасних умовах.

Чому, наприклад, в деяких країнах дозволено багатоженство? Це традиція, о Читачу. Традиція з тих часів, коли жителі тих земель багато воювали і логічно, що чоловіки гинули частіше, а значить могло бути так, що на одного чоловіка припадало 4-5 жінок. Тому, щоб покращити демографічну ситуацію, дозволяли одному чоловікові мати декількох дружин.

Але зараз. Чи є такою ж ситуація зараз? Традиція лишилася та чому вона слугує? Яку користь приносить?

Втім, впевнена є й добрі традиції, актуальні стереотипи та ефективні правила. Питання в тому, щоб не застрягати в них, а вдосконалювати їх згідно тих змін, які відбуваються у Космосі.

Інакше навіщо Аллах подарував нам розум?


  

Post Tagged with

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>