Оповідь шістдесята, у котрій від палких обіймів гаряче аж до смерті

060-ivy

Розпочну, о красномовний Читачу, цю оповідь квітчастим висловом. Колись австрійська письменниця Марія фон Ебнер-Ешенбах сказала: «Деякі люди вважають, що в них чуйне серце, але насправді в них просто слабкі нерви».

Продовжу, о підприємливий Читачу, цю оповідь твердженням: «Діловій людині слід мати і чуйне серце, і міцні нерви».

Й на цьому, посилаючись на А. П. Чехова, котрий якось повідомив нам, що «стислість — сестра таланту», я могла б і завершити цю оповідь, бо сказаного більш ніж достатньо.

Проте, о шановний Читачу, я продовжу і поділюся з тобою наступним моїм спостереженням за природою.

Одного разу поблизу великого, міцного і красивого будинку з під землі пробився малесенький ледь помітний паросток плюща. Й подумала собі ця рослина: «— Ось будинок великий, але самотній та беззахисний. Вочевидь, він потребує допомоги і я буду опікуватися ним, обніму його своїм могутнім стеблом і ніжним листям, заховаю його від дощів, снігу та пекучого сонця під м'яким і турботливим своїм покривалом».

Сповнений ентузіазмом своєї величної мети, плющ швидко ріс і обвивав собою дім. За короткий час усі стіни та дах будинку опинилися у палких обіймах плюща і крізь листя видно було лишень слабкі обриси будівлі.

Поступово будинок почав втрачати свою красу і руйнуватися. А за декілька років на місці будинку постав мальовничий пагорб дбайливо обвитий зеленим плющем. Люди, котрі проходили повз це місце пригадували собі, що колись тут стояв великий, міцний і красивий будинок. А плющ лише обурювався: «— Який же цей будинок невдячний. Я підтримував і оберігав його, опікувався ним, оточував турботою впродовж багатьох років, а він взяв і розвалився».

І спробуй сказати, о справедливий Читачу, що у плюща не чуйне серце.

Так яке ж воно, чуйне серце?

Жалість? Нехай буде відомо тобі, о Читачу, що будь-яка жалість до когось є всього лиш проекцією на зовні жалості до самого себе.

Благодійність? Нехай буде відомо тобі, о Читачу, що єдиним благодійником на білому світі є Святий Миколай, котрий щиро приносить подарунки і не піариться за рахунок цього.

…?

Виявляється, о Читачу, у нас з тобою є над чим замислитися.


Post Tagged with

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();