Оповідь шістдесят перша, у котрій Читачеві демонструються міцні нерви

061-drakon

 

А тепер, о шановний Читачу, про те, що з невідомих для мене причин не помістилося у попередній оповіді. Адже йшлося у ній і про чуйне серце, і про міцні нерви, а говорилося більше про перше. Так от, з молочно-білого туману моєї підсвідомості явила себе одна оповідь, котра й продемонструє тобі, о щирий Читачу, дещо про міцні нерви. Звичайно, вона аж ніяк не претендує на вичерпність у цьому питанні, та все ж думаю ти багато побачиш, о шляхетний Читачу. 

І нехай Аллах допоможе тобі зміцнити твої нерви.

Вуйко Дракона сказав Вень Чжи:

Тобі доступне тонке мистецтво. Я хворий. Чи можеш ти мене вилікувати?

Корюся наказу, — відповів Вень Чжи. — Але спочатку повідай мені про ознаки своєї хвороби.

— Величання у своїй громаді не рахую славою, огуду в царстві не вважаю ганьбою; здобуваючи не радію, втративши, не сумую. Дивлюся на життя так само як і на смерть; дивлюся на багатство, як і на бідність; дивлюся на людину, як і на свиню: дивлюся на себе, як і на іншого; живу в домі своєму, наче на заїжджому подвір'ї; спостерігаю за своєю громадою, ніби за царствами Жун та Мань. Мене не спокусити посадою і нагородою, не злякати карою і викупом; не змінити ані процвітанням, ані занепадом, ані вигодою, ані збитком, не похитнути ані смутком, ані радістю. Через ці численні хвороби не можу служити повелителю, спілкуватися з родичами і друзями, розпоряджатися дружиною і синами, наказувати слугам і рабам. Що це за хвороба? Який засіб може вилікувати від неї?

Вень Чжи наказав хворому стати спиною до світла і розпочав оглядати його.

— Ах — вигукнув він. — Я бачу твоє серце. Його місце, цілий цунь, порожньо, майже як в мудреця! У твоєму серці відкриті шість отворів, сьомий же закупорений. Можливо, тому ти і вважаєш мудрість хворобою? Але цього моїм мізерним мистецтвом не вилікувати.

Мудрість, о досконалий Читачу, подарує тобі міцні нерви, та й чуйне серце, напевно.

  


Post Tagged with

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();