Оповідь сімдесят четверта, у котрій справжній індіанець допомагає Читачеві уникнути зустрічі з подругою розвідника та селянина

074-indianer_5

Ми вже проминули, о хоробрий Читачу, бурхливі потоки та стрімкі пороги попередньої оповіді і тепер шукаємо новий об’єкт для наших з тобою цікавих спостережень. А оскільки ми рухалися вверх за течією, то прийшли до витоків того, про що ми говорили у попередній оповіді.І тепер, знаючи з чого все може початися, нам легко запобігти наслідкам, себто параної. А починається вона із зациклення на чомусь одному.

Дивись, як воно буває…

 Один американець йшов зі своїм другом-індіанцем по гамірній вулиці міста Нью-Йорк. Раптом індіанець вигукнув:

Я чую цвіркуна.

Ти, напевно, з’їхав з глузду, — відповів американець, поглянувши на переповнену людьми в годину-пік центральну вулицю мегаполісу: довкола снували автівки; поспішали люди; працювали будівельники; вгорі пролітали гелікоптери.

— Але я справді чую цвіркуна, — наполягав індіанець, рухаючись до квіткової клумби, що стояла перед будівлею якоїсь установи.

Потім він нахилився, розсунув листя рослин і показав своєму другу цвіркуна, котрий, радіючи життю, безтурботно скрекотав у траві.

— Дивовижно! — вигукнув американець. — У тебе, має бути фантастичний слух.

— Та ні. Все залежить від того, на що ти налаштований, — пояснив він.

— Мені складно це зрозуміти, — відповів американець.

— Ну дивись, — сказав індіанець та розсипав на тротуарі жменю дрібних монет.

Щойно це відбулося, як перехожі почали крутити головами та полізли у свої кишені, аби перевірити, чи це раптом не їхні гроші розлетілися.

— Бачиш, — блиснули очі індіанця. — Все залежить від того, на що ти налаштований.

 Зацикленість, о Читачу, це так ніби свідомість налаштована лише на одну-єдину хвилю і ніяк не планує приймати до уваги щось інше, що, можливо, є більш цікавим, корисним і прогресивним.

Втім, інколи такий підхід є обґрунтованим — накази ж командира не обговорюються, а виконуються. Але то у війську і то не щодня.

У нашому ж повсякденному бізнесовому житті потрібно більше, аніж одна хвиля. Особливо це актуально у тому випадку, коли вибірковість ця стає звичкою, перетворюється на єдиний канал обміну інформації з довколишнім світом, а про «перспективи» використання єдиного каналу з надміром підозріливого негативу ти вже чув о Читачу, в попередній оповіді.

Паталогічну вибірковість чи зацикленість о Читачу, можна ще порівняти з використанням лише одного органа чуттів з п’яти, наявних у людини. От уяви, ти або тільки бачиш, або тільки чуєш. Чи багато ти досягнеш?

Я хочу сказати, о підприємливий Читачу, що бути налаштованим на дзвін монет не є погано, зле, коли хтось налаштований тільки на дзвін монет і ні нащо інше. І коли це стає настільки сильною звичкою, що нічого іншого сприймати людина вже не може та не хоче. Це як чуттєва інвалідність, або неповносправність.

І чим ширший твій світогляд, о Читачу, чим простіше ти ставишся до довколишнього життя і його проявів (тобто не прив’язуєшся до чогось одного, а відкритий до нового), тим легше тобі переходити з хвилі на хвилю. Це як серфінг органів чуття хвилями зовнішньої та внутрішньої інформації в океані буття. Серфінг безпечний, корисний та цікавий.

І таке вміння, о допитливий Читачу є важливим для успішного підприємця, адже йому варто вміти читати поміж рядків, бачити сховане між кадрами; чути справжній сенс сказаних слів; відчувати вагомість та цінність тієї чи іншої пропозиції, іншими словами він налаштований так, щоб бачити усі барви райдуги, тим часом, як хтось інший дозволяє собі сприймати тільки один колір, або лишень два: чорний та білий…

Бо тільки відкритою долонею можна зачерпнути води. Кулаком лише каламутиш воду


Post Tagged with

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();