Оповідь одинадцята, котра віддзеркалює Читачеві у чистій воді річки щоденної щедрості Аллаха істинні причини конкуренції

Передбачаючи твоє збентеження, о сповнений численних знань Читачу, яке можливо збурює серце твоє після ознайомлення з деякими оповідями цієї книги, скажу тобі, що словами своїми аж ніяк не прагну переконувати тебе в чомусь чи змінювати твої погляди, на плекання яких ти, о шановний Читачу, без сумніву, маєш ґрунтовні підстави.

Я просто кажу що бачу і відчуваю, виймаючи зі скрині пам'яті своєї ту чи іншу оповідку.

 

Передбачаючи твоє захоплення, о сповнений численних знань Читачу, яке можливо звеселяє серце твоє після ознайомлення з деякими оповідями цієї книги, скажу тобі, що лише Життя у всіх своїх барвистих проявах здатне спростувати чи навпаки підтвердити слушність твоїх поглядів, на плекання яких ти, о шановний Читачу, без сумніву, маєш ґрунтовні підстави.

А зараз наступна оповідь о допитливий Читачу.

І ти знатимеш більше…

 

Одного разу до рабина Меіра із Перемишля звернувся за порадою чоловік. Він багатослівно нарікав на життя, скаржачись, що в місті у нього з’явився конкурент, котрий скоро доведе його до зубожіння.

Чи звертав ти коли-небудь увагу не те, що кінь підійшовши до водопою, б’є копитом по берегу? Знаєш, чому він так робить? запитав рабин.

Чоловік, розсерджений тим, що рабин, вочевидь, зовсім не зрозумів його скарги, здивовано на нього дивився.

Я тобі поясню, продовжував рабин Меір. Коли кінь нахиляє голову до води, щоб напитися, він бачить власне відображення. Йому здається, ніби це інший кінь, і він починає стукати копитом, щоб налякати супротивника і зберегти воду для себе. Нам з тобою така поведінка видається безглуздою. Ми знаємо, що страхи коня безпідставні і води у річці вдосталь для всіх.

Але який стосунок до мого ремесла і мого конкурента має дурний кінь?

Друже мій, ти і є той дурний кінь. Ти уявив собі, ніби ріки Господньої щедрості може не вистачити, якщо з неї будеш пити не тільки ти, але і ще хтось, і ти щосили тупотиш копитами по берегу, щоб налякати уявного конкурента.

Уявного? перепитав чоловік.

Бог дає багатство кожному з нас, і ніхто крім Нього не може забрати те, що тобі призначено. Намагайся робити свою справу мудро і пам’ятай: все, що приходить до тебе, дає тобі Життя. Усі твої конкуренти лишень твоє відображення, яке ти бачиш у річці.

 

Здається мудрий і щирий у своїх намірах генерал Костянтин Петров колись сказав: «Конкуренція це — динамічний рух вперед, зумовлений активними копняками в зад».

Воно, звісно, о справедливий Читачу, напевно інколи й доречно дати доброго копняка чи стусана задля спільної справи. Але часте застосування такого підходу призводить до повної атрофії самодисципліни, самореалізації, самоорганізації, саморозвитку, словом усіх намірів, що беруть свій початок всередині людини, залишаючи тільки напрацьовану систему набутих рефлексів на зовнішні подразники. (сама дивуюся, о Читачу, звідки знаю такі мудрі слова).

А що натомість? запитаєш ти, о безкомпромісний у пошуках істину Читачу.

Колегіальність — творча співпраця людей

у реалізації спільної мети

Без конкуренції не було і не буде розвитку! чую я чийсь різкий голос і відповідаю: О, шановний, нехай ощасливить тебе і твоїх численних родичів Аллах, невже люди такі примітивні істоти, що їх треба, мов лінивих товстошкірих впертих ішаків, з батогом гнати вперед у майбутнє?


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();