Оповідь сорок п’ята, після котрої відпадає потреба у ворожінні на кавовій гущі

А цю оповідь, о багатий на життєві враження Читачу, отримала я в дарунок від одного відданого шанувальника кави. Він у самому центрі свого рідного міста, після того як щиро побажає «щастя, здоров’я та багато грошей», гостинно частує своїх гостей, друзів та бізнес-партнерів запашним напоєм, змішуючи аромат кави із приємною бесідою, додаючи між іншим до напою дрібочку-другу жарту чи веселої бувальщини.

Тож не дивно, що оповідь його була про каву. І я жінка вельми досвідчена в таких питаннях, котра чула про каву не одну і не десять оповідей правдивих і не дуже; котра б могла розповідати про цей напій не одну і не десять ночей, була приємно вражена елегантною грою слів та яскравим спалахом мудрості, яка освітить і твоє життя, о шановний Читачу, саме зараз.

Та поки це станеться, маю ще одну заувагу, о терпеливий Читачу. Щодо того чоловіка, котрий щиро поділився зі мною цією оповіддю. Якщо вже я загадала про його віддану прихильність каві, то моє сумління підказує мені, що мушу тепер згадати і про його не менш віддану прихильність й Книзі. З абсолютною впевненістю та з відповідальністю за свої слова назву його Майстром книговидавничої справи. І нехай благословить його Аллах за щиру працю і нехай щедро винагородить його всевишній за праведні діяння.

Втім, думаю, тебе, о гідний поваги Читачу, цікавить більше оповідка. А що? Хіба не хотів би ти бути згаданим особисто мною, прекрасною і розумною Шахразадою на сторінках цієї чи іншої, благословенної Аллахом книги?

Гаразд, іншим разом про це поговоримо. Ось, о терпеливий Читачу, оповідка.

Група випускників одного престижного університету, успішна, котра зробила чудову кар’єру, прийшла в гості до свого старого професора. Під час візиту у розмові торкнулися теми роботи: випускники жалілися на численні труднощі та життєві проблеми.

Запропонувавши своїм гостям кави, професор пішов на кухню та повернувся з кавником і тацею, що була заставлена найрізноманітнішими горнятками: фарфоровими, скляними, пластиковими, кришталевими. Одні були прості, інші дорогі.

Коли кожний випускник взяв собі горнятко, професор промовив:

Зверніть увагу, що всі гарні горнятка хтось взяв собі, тоді як прості та дешеві залишилися. Й хоча це нормально для вас — прагнути тільки кращого для себе, але це і є джерелом ваших проблем та стресів. Зрозумійте, що горнятко саме по собі не робить каву кращою. Найчастіше воно просто дорожче, аніж інші, та інколи навіть приховує те, що ми п’ємо. В дійсності, все, чого ви хотіли, так це кави, а не горнятка. Втім, ви свідомо вибирали кращі горнятка, а потім розглядали, кому яке горнятко дісталося.

А тепер подумайте: життя — це кава, а робота, гроші, становище, суспільство — це горнятка. Вони всього лиш інструменти для підтримки і утримування Життя. Те, яке горнятко ми маємо, не визначає і не змінює якості нашого Життя. Інколи, концентруючись тільки на горнятко, ми забуваємо насолодитися смаком самої кави.

Найбільш щасливі люди — це не ті, хто має все найкраще, а ті, хто здобуває все найкраще з того, що має.

Знаю, о уважний та доскіпливий Читачу, замість кави у горнятках могла би бути якась інша рідина і від цього оповідка нічого би не втратила. Але опинилася тут саме кава, адже оповідач вирішує сам що, де і коли з’явиться.

І якщо замислитися ще глибше, то й замість мене все це могла би розповідати якась інша Особа.

І якщо замислитися ще глибше, то й замість тебе все це могла би слухати якась інша Особа.

Тож, о уважний Читачу, як будеш комусь передавати цю оповідку далі, то можеш наливати у горнятка, склянки, філіжанки (чи що там в тебе буде під рукою) що завгодно, та хоч…

А щодо самої оповіді, то як на мене, їй нічого не бракує.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();