Оповідь шістдесят друга, котра рекомендує Читачеві, з чого починати шлях до мудрості

062-jew

Не мені, о славетний Читачу, будь-яким чином повчати тебе — не дав мені на це Аллах ані благословення, ані повноважень. І тому звертаюся я о Читачу, до пам'яті своєї, котра містить у собі дві коштовні скриньки: перша з 1001-ою казкою, друга — з 1001-ою оповіддю.А коли під час нашої мандрівки дістаю я чергову оповідь, то, Аллах свідок, роблю це щиро та зі сподіванням, що кожна з них збагатить тебе, о Читачу, новими знаннями, які в свою чергу згодом перетворяться на твої нові прибутки.

До одного хасидського майстра прийшов чоловік і запитав:

— Що мені слід робити, щоб стати мудрим?

Вчитель відповів:

— Вийди і постій там.

А на вулиці йшов дощ. Чоловік здивувався і подумав: «— Як це може допомогти мені? Але хто знає, все може бути…».

Він вийшов з дому і став там, а дощ все йшов та йшов. Згодом чоловік намок до останньої нитки. За десять хвилин він повернувся і сказав Учителю:

— Ось, я постояв там, як ти і казав. Що зараз?

Вчитель запитав його:

— Що трапилося? Коли ти стояв там, чи зробив ти якесь відкриття?

Чоловік відповів:

— Відкриття? Я просто думав, що виглядаю як дурень!

Майстер сказав:

— О, це велике відкриття! Це початок мудрості! Тепер ти можеш починати. Ти на вірному шляху. Якщо ти знаєш, що ти дурень, то зміни вже розпочалися.

Що ти відчуваєш, о Читачу, коли тебе називають дурнем чи клоуном; коли сміються над тобою? Просто подумай над цим і якщо такі слова на твою адресу тебе виводять з рівноваги, то вирішуй чи твої це відчуття. Впевнена, десь тут закопано собаку у далекому минулому.

Бо якщо ти боїшся виглядати дурнем в очах інших, то й виглядатимеш дурнем, а якщо тобі байдуже, то, навіть, якщо ти і справді дурень, то цього ніхто не помітить.

Говорю про це, о підприємливий Читачу, виключно із практичного інтересу. Уяви — хтось знає, що, обізвавши тебе дурнем, він виведе тебе з рівноваги. А отже, той хтось вже має перевагу над тобою — він знає, як управляти твоїми поведінковими реакціями, як маніпулювати тобою на свою користь, тому легко в будь-яку мить і цілком несподівано для тебе може вивести тебе не тільки з рівноваги, а й з будь-якої ділової гри.

Вирішуй, чи потрібно це тобі.

А з іншої сторони дурням же закон не писаний. І твоєму дурневі всередині тебе відверто начхати на всі правила, він легко виходить за межі звиклих уявлень, значить легко знайде нову оригінальну ідею.

Полюби, о Читачу, дурня свого, як самого себе й буде тобі і мудрість, і щастя.

Але ти й дурепа, Шахразада.


Post Tagged with

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();