Оповідь п’ятдесят четверта, у котрій попит покращує і вдосконалює пропозицію

За що платить покупець?

Попит породжує пропозицію.

Це твердження без сумніву, о могутній Читачу, відомо більшій частині людства, в тому числі і тій — далекій від економіки та підприємництва. І, думається мені, коли промовити оці три слова першокласнику, то він, якщо й вперше чутиме оці слова, то все одно ствердно хитне головою. Та що там школярі, впевнена — дитина в утробі материнській, зачувши ці слова, почне активніше дріботіти ніжками та махати ручками. Ось що значить багатовіковий науковий авторитет фрази.

Але у сьогоднішньому світі буває й таке, що пропозиція породжує попит. І тут, о уважний Читачу, слід бути удвічі пильнішим, бо ж ніколи наперед не скажеш, що то у них на умі:

1)           Чи полегшення нашого життя?;

2)           Чи нав’язування нам нових потреб?

Перше від другого, о шановний Читачу, має настільки тонкі відмінності, що один і той же аргумент можливо використовувати і «за», і «проти». Й саме через такий стан справ я поки що не беруся розвивати цю тему далі.

А от таке явище як «попит вдосконалює пропозицію» заслуговує на нашу з тобою, о Читачу, шляхетну увагу, бо від нього, як ти, певно, розумієш, залежить ріст прибутковості.    

Одного разу учень, котрий мав у власності великий завод, прийшов до Вчителя:

— Вчителю, як спонукати покупця платити більше за мій товар?

— За що він платить? — запитав Вчитель, і учень почав розповідати про товар, котрий виробляв на своєму заводі. Вчитель вислухав його і знову запитав:

— За що він платить? — учень замислився, подякував Вчителю і пішов.

За три місяці цей учень знову прийшов до Вчителя і сказав йому:

— Дякую тобі, Вчителю! Після твоїх слів я почав розмовляти з покупцями і з'ясував, що багато якостей мого товару, котрі я вважав дуже важливими, їх зовсім не цікавлять. Тоді я змінив товар, залишивши в ньому тільки те, що потрібно покупцям, і навіть покращив це. Виробництво товару стало значно дешевшим, а продаю я його тепер майже вдвічі дорожче, аніж раніше. Дякую тобі, Вчителю.

— Це Шлях Торгівлі, — відповів Вчитель. — Дякуй йому.

Так, о Читачу, саме покупець вирішує яким має бути товар чи послуга. Звичайно, виробники з продавцями можуть щось підказати, але важливо спільно рухатися до мети. Тому таким важливим є зворотній зв’язок — спілкування з покупцями і споживачами та збір інформації від них.

І не чекай, о терпеливий Читачу, що вони самі будуть телефонувати чи писати довгі листи дрібним почерком, сповнені щирих подяк і оригінальних порад щодо вдосконалення вашого спільного життя на ринку —лише одиниці звертаються зі скаргами чи подяками. Так, і на їх основі можливо вдосконалюватися, але краще керувати процесом збору інформації особисто й пропонувати покупцям та споживачам відповісти на певні запитання у зручний для них спосіб і за незначну винагороду. Повір, о щедрий Читачу, багато покупців з радістю нададуть тобі вичерпну інформацію вони готові це зробити, але їх до цього слід трошки підштовхнути: допомогти їм знайти час та максимально спростити процес опитування.

Допоможи їм, о підприємливий Читачу, зрозуміти та відчути, що твоя пропозиція є кращою; допоможи їм визначитися з тим, у кого слід купувати…


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();