Оповідь п’ятдесят восьма, у котрій Читач оглядає панораму «Тут і тепер» у різних ракурсах

058-tut-i-teper

У цій оповіді, о Читачу, і до ворожки не треба ходити, аби дізнатися, що ще до моєї появи перед твоїми світлими очима, багато мудреців і вчених неодноразово закликали тебе бути усвідомленим та настійливо рекомендували перебувати «тут і тепер», замість того щоб:

a)    витати у химерно-мрійливому майбутньому;

b)    втікати у спогади про минуле.

І я, о справедливий Читачу, приєднуюся до цієї думки, але з однією оповіддю.

Проїздив якось падишах повз один сад і побачив за парканом діда, котрий саджав персикове дерево.

Гей, старий, — звернувся падишах до садівника, — твоє життя наближається до заходу, ти вже не дочекаєшся плодів цього дерева, тому й турботи твої даремні… Та знаю, ти скажеш: «Пращури наші працювали для нас, а ми повинні працювати для наших нащадків». Але скажи мені, чи є сенс думати про минуле, яке пішло від нас у пітьму, і про майбутнє, яке ще не вийшло до нас із пітьми? Адже тільки теперішнє належить нам.

Чи тобі, о, вельмишановний повелителю, зрозуміти садівника! — відповідав старий. — Ти не хочеш згадувати минуле — отже, воно в тебе таке, що краще, якби його взагалі не було. Ти не хочеш думати про майбутнє — отже, ти боїшся його. Тому я не заздрю твоєму теперішньому.

 Впевнена, ти звернув увагу, о допитливий Читачу, що «тут і тепер» у садівника і падишаха якісно різні. І якщо людина знаходиться «тут і тепер» з причин того, що боїться майбутнього та ненавидить своє минуле, то користі з того мало — вона просто живе сьогоднішнім днем.

А взагалі чи може сучасний бізнесмен постійно перебувати «тут і тепер»? Йому ж варто подивитися у минуле і взяти звідти досвід; йому ж слід заглянути у прийдешнє, щоб спланувати свої дії і залишити в ньому візуальний образ майбутніх прибутків.

Один мій підприємливий і талановитий знайомий, коли його запитують, що для нього найважливіше у житті, каже: «Те чим займаюся саме в цю мить».

Ось воно перебування у «тут і тепер». Я розповідаю тобі, о шановний Читачу, оповідь і роблю тільки це; думаю тільки про це; відчуваю тільки це; маю тільки одне бажання — розповідати тобі чергову оповідь.

Коли у п'ятницю покидаєш місце праці своєї, намагайся, о Читачу, полишати усі ділові справи і думки про роботу, тоді два дні вихідних приноситимуть більше користі, більше сил, більше натхнення, більше ентузіазму. А в понеділок видаватиметсья тобі, що на роботі ти був відсутній близько 7 днів (якщо не більше). Адже віддаляючись від події емоційно, чуттєво, мислиннєво ми опиняємося далеко від неї.

І щоб полегшити собі, о Читачу, перехід від одного тижня до другого, знайди для себе на вихідні якесь цікаве заняття, котре би значно відрізнялося від того, чим ти займаєшся у будні.

А завершення цієї оповіді підказала мені одна пані психодієтолог, як же то її…чи то Зелена, чи то Червона, чи то Фіолетова…

Та менше з цим. О Читачу, вибери собі сам який колір, бо в мене є певні думки, що той, скажімо, червоний колір, який бачу я, кардинально відрізняється від того червоного кольору, який бачиш ти, хоча ми одностайно стверджуємо, що перед нами (в уяві чи деінде) саме червоний колір.

Так ось, та Кольорова пані психодієтолог порадила мені таку дієту:

Зранку дивись у майбутнє. Ввечері — оглядай минуле. Вдень будь тут і тепер. А з вечора до ранку відпочивай від праведних справ.

Не переживай, о роботящий Читачу, якщо раптом ти працюєш вночі, значить «ранок» для тебе розпочнеться в інший час. Адже ж є так у нас на Землі, що коли до нас приходить ранок, то в інших наступає ніч.

Мене, о допитливий Читачу, більше цікавить що ж та пані-психодієтолог хотіла сказати фразою: «А з вечора до ранку відпочивай від праведних справ». Як це розуміти? Якщо справи у людини не праведні, то й спочинку йому нема й не буде? Чи як?

Запитаю якось в неї при нагоді.


 

Post Tagged with

One Response so far.

  1. Анна коментує:

    про мистецтво життя “тут і зараз” гарно пише Роман Кушнір, автор близько 15 мотиваційних книг

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();