Оповідь шістдесят дев’ята, у котрій Читачеві трапляється півень, і він вміє не тільки кукурікати

069-petuh13

Кажуть, о всезнаючий Читачу, колись в робочий кабінет пана Рокфеллера увірвався якийсь обурений і розлючений чоловік. Що стало причиною такого бурхливого афекту мені достеменно не відомо, хоча є декілька версій і серед них, о Читачу, такі, котрі стверджують: «Чоловік мав вагомі підстави для «наїзду» на Рокфеллера».

Так чи інакше, мені все одно. Мене, о Читачу, цікавить конкретна користь з цієї події для тебе. А, оскільки, з Рокфеллерових статків тобі анічогісінько не перепаде, то й тобі має бути байдуже, хто ж мав рацію у тій давній дискусії на початку ХХ-го сторіччя в кабінеті пана Рокфеллера.

Але слухай далі. Отой не на жарт розлючений пан десь зо хвилин тридцять, не добираючи слів, на високих тонах висловлював своє «фе» Рокфеллеру. Та останній і вухом не повів — сидів собі спокійно і продовжував займатися своїми справами.

Врешті відвідувач замовк в очікуванні реакції зі сторони Рокфеллера чи може просто втомився. А господар кабінету відірвав погляд від своїх паперів та спокійно промовив:

— Перепрошую, повторіть, будьте ласкаві, ще раз, я неуважно слухав і пропустив найголовніше.

Ну, десь так, приблизно він сказав, дослівно не знаю — мене там, о Читачу, не було. Але я хотіла би на це подивитися.

Чудовий урок, чи не так? Це був мистецький бій, поєдинок, а не просто бійка чи перестрілка, котрій передують активна жестикуляція пальцями та безглузда багаторазова постановка риторичного у таких ситуаціях запитання: «А ти хто такий?».

— А де півень? — справедливо запитаєш ти. І я радію, що питання звучить саме так, бо могло би й прозвучати: «А хто півень?».

Ось півень. А ще півень — символ волелюбної Франції.

Цзи Сінцзи тренував бійцівського півня для чжоуського царя Сюаньвана. За десять днів цар запитав:

— Чи готовий півень до бою?

— Ще ні. Поки що він надто самовпевнений, даремно бундючиться.

За десять днів цар поставив теж саме питання.

— Поки що ні. Ще кидається на кожну тінь, відгукується на кожний звук.

За десять днів цар поставив теж саме питання.

— Поки що ні. Погляд ще сповнений ненависті, сила б’є через край.

За десять днів цар поставив теж саме питання.

— Майже готовий. Не збентежиться, навіть, якщо почує іншого півня. Поглянь на нього — його ніби вирізано з дерева. Повнота його властивостей досконала. На його виклик не наважиться відгукнутися жоден півень — розвернеться та втече.

 Як стати таким бійцем? Це питання, о цікавий Читачу, радше до Цзи Сінцзи. Я ще з ним особисто не знайома, а то би передала тобі його координати, аби ощасливити тебе, о працьовитий Читачу, корисною зустріччю з ним.

Розповідаючи цю оповідь, я лишень хотіла, щоб ти, о Читачу, знав ким ти можеш стати. Чи не можеш.      


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15950741-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();