Коворкінги України – дослідження Трухімовича

В межах Всеукраїнської презентації практичного посібника «Реклама. Конспекти копірайтера» Сергій Трухімович відвідав понад десять українських міст. І в більшості з них вже існують такі концептуальні заклади як коворкінги. Через те, що наша команда є давніми прихильниками комфортної та творчої атмосфери львівського коворкінгу CoMMuna, а креативний самурай має допитливу натуру, Трухімович вирішив скористатись нагодою і дослідити аналогічні заклади в інших містах протягом свого Всеукраїнського туру. І, як людина з добрим серцем, Трухімович вирішив поділитись своїм досвідом.

Коворокінг (креативний простір, відкритий простір) – це простір, який має усе необхідне для роботи, відпочинку, спілкування та саморозвитку. Він може стати альтернативним офісом або майданчиком для тренінгів чи зустрічей. В Україні їх ще нерідко називають «антикафе», адже відвідувачі платять не за конкретні послуги, а за час, проведений у закладі. Але, що важливіше, коворкінг дає можливість знайти не лише місце для комфортної роботи, а ще й цілу спільноту активний, талановитих і відкритих людей.

Коворкінги дуже привітні та лояльні до своїх постійних клієнтів, яких ще кличуть резидентами. Саме тому в Україні діє проект (він охоплює багато країн світу), який має назву «Коворкінг віза». Вона дозволяє резиденту одного коворкінгу безкоштовно провести кілька годин у будь-якому коворкінгу в іншому місті. Такою приємною послугою і скористався креативний самурай Сергій Трцхімович. І знаєш що? Жоден із чотирьох коворкінгів, які відвідав Автор, не відмовив йому в цій приємній послузі! А тепер лайфхак!

Як це працює:
  • Заходиш на сайт, аби переглянути, чи є у місті, яке ти збираєшся відвідати, коворкінг, що підтримує цю «візу»;
  • Залишаєш заявку, де повідомляєш, що певного числа хотів би відвідати певний заклад за цією програмою, а також надаєш інформацію, резидентом якого коворвінгу ти є;
  • Очікуєш, поки команда закладу опрацює цю заявку (вони перевірять твоє резидентство) та повідомить про відповідь;
  • Вирушаєш у дорогу!

Команда, яка працювала над проектом краудпаблішингу практичного посібника «Реклама. Конспекти копірайтера» довгий час «мешкала» у львівському коворкінгу CoMMuna, адже цей простір дозволяє не лише проводити наради і обговорювати робочі питання, а ще й спонукає до дружнього спілкування і спільного цікавого проведення часу.

Відтак, Трухімович, як резидент львівського коворкінгу, із цікавістю підійшов до можливості відвідати інші креативні простори України. Загалом усі креативні простори подібні за своєю структурою та функціоналом: є місця для роботи, для спілкування або презентацій, є фуд-зона, де можна перекусити.

Кожен такий заклад надає вільний доступ до інтернету, невеличкий копі-центр та інші корисні речі. Що важливо, усі коворкінги виглядають сучасно і стильно, адже це зовсім свіжий український тренд. І, що цікаво, кожен із таких просторів має свою «родзинку», якою прагне відрізнятись від десятків інших аналогічних майданчиків.
«CoMMuna»

Віднедавна у Львові відкрилась друга філія цього креативного простору і, крім загальної схожості концепцій, ці дві CoMMuna, водночас, дуже різні. Центральна філія працює цілодобово, тож там можна відпочити чи попрацювати у бідь-який час.

Цей заклад не має чіткого розділення на робочу зону та місце для відпочинку чи спілкування, відтак цей «вулик» завжди гуде, тож можна відчути себе частиною справжньої творчої комуни! Друга філія уже більш структурована (кімнати не прохідні, є спеціальна кімнатка для перемовин та велика зала для тренінгів та зустрічей).

І ця нова CoMMuna вже більше орієнтована на роботу, аніж на розваги. Радимо відвідати і оцінити цей новий коворкінг у стилі лофт.
«Urban Space 100»

Креативний самурай відвідав Івано-Франківський громадський ресторан «Urban Space 100». Це не коворкінг як такий, він більше схожий на креативний простір, де люди можуть збиратись для навчання, обміну інформацією та саморозвитку.

Його функціонал дозволяє проводити повноцінні тренінги, конференції та зустріч, а під час цього процесу учасники можуть ще й споживати їжу, а там дійсно смачно! Та й загалом у цьому закладі доволі тепло, приємно та зручно.
«Inner Space»

Приємно вразив Трухімовича коворкінг у його рідному місті, Луцьку. Креативний самурай щиро називає «Inner Space» закладом столичного рівня.

Він невеличкий, компактний та дуже приємний. За естетикою простору Трухімович відзначив цей заклад як один із найцікавіших та найгарніших. До того ж, у команди є така «фішка», що при реєстрації клієнтів підписують не іменами, а дивними назвами міфічних чи вигаданих істот. От креативний самурай став у «Inner Space» «Водяником».

Цікаво, що цей простір створила родина підприємців, яка переїхала з Луганська.
«Часопис»

Столичний коворкінг «Часопис» – дуже зручне місце і для роботи, і для спілкування. Він двоповерховий і кожен із залів має власну дизайнерську концепцію.

Зручність організації простору полягає в тому, що зона спілкування (перший поверх) відділена від робочої зони (другий поверх). у безпосередньо коворкінг зоні тихо та є вся інфраструктура для повноцінної роботи.

Більше того, постійні резиденти «Часопису» можуть зарезервувати за собою окрему кімнату чи місце, що тільки заохочує столичних фрілансерів проводити робочий час у цьому закладі.

Команда цього коворкінгу регулярно проводить освітні заходи для своїх відвідувачів, тож це вилилось у повноцінний напрямок роботи столичного «Часопису».
«Спалах»

«Спалах» – це харківський коворкінг (будь уважним при пошуку цього закладу на карті, адже декомунізація торкнулась вулиці, на якій він розташований, тож не кожна мапа має актуальні дані).

На першому поверсі цього простору прямо посеред зали навіть гойдалка є! Ця ідея просто «порвала» Трухімовича. Крім дотепного дизайну, «Спалах» відомий ще ІТ-школою, організованою командою коворкінгу. У цьому просторі є ще й спальні місця. Тож можна ще й перепочити. Приміщення розділене на вільну зону і зону для роботи, є окремі кімнатки для переговорів та увесь необхідний функціонал.
«І-coworking»

Позиціонування Дніпропетровського «І-coworking»: це простір для геніїв. І своїм слоганом вони просто і легко пропонують кожному бути генієм. Цей простір – це одна величезна кімната, спільна і для спілкування, і для роботи, і для відпочинку.

Команда цього простору теж організовує кілька шкіл з проектного менеджменту, дизайну тощо. Тож, цей коворкінг так само дбає про освіту та саморозвиток своїх відвідувачів і резидентів.
Культурний центр «ШELTER+»

Це не зовсім коворкінг, однак команда ШELTER+ дуже прагне втілити усі свої креативні ідеї та стати найцікавішим місцем у Кривому Розі. На базі Центру вже є усі освітні та розвиваючі елементи (тренінги, зустрічі), до яких можна долучитись у свій вільний час.

Це місце може стати дуже цікавим та корисним для молоді, яка прагне до саморозвитку. Немає сумніву, що незабаром ШELTER+ потішить цікавими проектами та ініціативами.
«Термінал 42»

Одеський коворкінг «Термінал 42» – величезний простір, який поєднує і розваги, і роботу й спілкування. Цей коворкінг – одна велика кімната у стилі лофт, де можна проводити масштабні заходи, а також працювати та насолоджуватись атмосферою.

Команда «Терміналу 42» проводить різноманітні майстер-класи та навчання для своїх відвідувачів.
Кожен коворкінг – це не тільки і не стільки стіни чи функціонал, це – спільнота, яка там «живе». Саме вона формує особливу атмосферу та настрій цих творчих просторів. Влаштуй і ти свою подорож українськими коворкінгами, адже це дійсно захоплює!
Інші матеріали